W ostatnim tygodniu doszło w Białogardzie do kilku niebezpiecznych zdarzeń. Na lokalnej drodze doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów, a w miejscowości pod Białogardem zapalił się budynek gospodarczy. Na szczęście w obu przypadkach służby ratownicze zdążyły z pomocą. Warto jednak pamiętać, że w sezonie letnim nietrudno o wypadki drogowe i pożary, dlatego warto zachować szczególną ostrożność.

Płonące poddasze budynku gospodarczego

Rolnicy są obecnie w trakcie najaktywniejszych dni w sezonie. Rozpoczęły się żniwa, co wiąże się z dużym nakładem pracy i stresem. Dodatkowym utrudnieniem dla właścicieli gospodarstw rolnych jest susza, zagrażająca uprawom, a także bezpieczeństwu ludzi i zwierząt gospodarczych. W tym upalnym czasie o pożar nietrudno, co zdarza się dość często. Tym razem jednak nie doszło do pożaru na terenie upraw, a na poddaszu jednego z budynków gospodarczych. Strażacy zostali wezwani do miejscowości Lulewice w poniedziałek po południu. Ogień szybko zajął całe poddasze, na szczęście strażakom udało się uratować trzodę chlewną przebywającą na parterze obiektu. W zdarzeniu nie ucierpieli również ludzie. Właścicieli czeka teraz remont budynku. Nie wiadomo jeszcze, co spowodowało pożar.

Groźny wypadek z udziałem trzech kierowców

Niespokojnie było również na drodze w Białogardzie. Kierujący pojazdem marki BMW mężczyzna przysnął lub zasłabł za kierownicą, co skończyło się wypadkiem. Auto zahaczyło o lusterka jadącego w pobliżu volkswagena, a następnie z impetem uderzyło w jadącą nieopodal toyotę. To właśnie pasażerowie toyoty są najbardziej poszkodowani. Dwie osoby przebywające w pojeździe znajdują się obecnie w szpitalu. Od skali obrażeń zależy również skala zarzutów wobec kierowcy bmw. Co zaskakujące, kierowca, który spowodował wypadek, był trzeźwy w chwili zdarzenia. Pozostali kierowcy również.

Warto wspomnieć, że uczucie senności może być jednym z objawów odwodnienia organizmu. Dlatego tak ważne jest, by regularnie nawadniać organizm i nie wychodzić z domu bez lekkiego, zdrowego posiłku. Organizm człowieka też ma swoje granice wytrzymałości. Warto o siebie dbać, by unikać niebezpiecznych zdarzeń podczas prowadzenia auta i nie tylko.