Zgodnie z tradycją, kolejny raz odbyło się wyjątkowe spotkanie zwolenników biegania w małym miasteczku Karlin. Tym razem uczestnikami była 30. edycja Biegu Papieskiego, w którym jak zwykle wziął udział szeroki krąg entuzjastów tego zdrowego sportu, nie tylko z lokalnego regionu.

Organizatorzy tego sportowego wydarzenia podkreślają, że jest ono hołdem złożonym świętemu Janowi Pawłowi II. Papież ten był nie tylko patronem sportowców, ale również gorącym zwolennikiem wszelkiej aktywności fizycznej. Ten szczególny bieg, już po raz trzydziesty, łączy pamięć o nim z historią regionu i gminy Karlin.

Długotrwała tradycja Biegu Papieskiego wpisała się już głęboko w tożsamość i dziedzictwo Karlina, stając się elementem kultury i historii kolejnych pokoleń mieszkańców tego miejsca. Prawdziwa radość i pasja do biegania przekazywana jest tu z pokolenia na pokolenie, co sprawia, że na linii startu spotykają się zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Wszyscy oni łączą się w jedno, dzieląc doświadczenia i radość płynącą z biegania.