W malowniczych Ogrodach Hortulus Spectabilis, położonych w Dobrzycy, odbyło się kolejne wydarzenie znane jako Dyniowe Garden Party. Festyn przyciągnął tłumy entuzjastów dynamicznej zabawy i pięknej pogody, nie tylko z okolicznych miejscowości.

Szósta odsłona Dyniowego Garden Party cieszyła się szalenie dużym uznaniem. Wielu zwiedzających przybyło do Dobrzycy wraz z rodzinami, a możliwość nudy była praktycznie niemożliwa. Cały dzień przepełniony był różnorodnymi atrakcjami.

Uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w Dyniowej gonitwie, czyli sztafecie z przeszkodami, gdzie niektórzy pechowcy musieli poradzić sobie z wielokilogramowymi dyniami. Dodatkowo, na festynie znalazły się stoiska z lokalnymi wyrobami, liczne konkursy związane tematycznie z dynią, animacje dla dzieci, gry i zabawy oraz możliwość zwiedzenia ekologicznych warzywniaków. Dekoracje urozmaicone były o elementy typowe dla jesieni oraz obchodzonego w tym okresie Halloween.

Warto też wspomnieć, że Ogrody Hortulus w Dobrzycy zdobyły uznanie w plebiscycie magazynu National Geographic Traveler „Cuda Polski”. To ogromne, bo aż 88-hektarowe miejsce, zostało uznane za jedno z najbardziej atrakcyjnych i największych w naszym województwie przez głosujących internautów. Szczególne wyróżnienie zyskały różnorodność ogrodów, największy na świecie labirynt grabowy o powierzchni 1 ha, 20-metrowa wieża widokowa oraz szereg imprez tematycznych, w tym wspomniane Dyniowe Garden Party.