Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy są idealnym miejscem dla miłośników przyrody, architektury krajobrazowej i ogrodnictwa. Przechadzka po tych różnorodnych ogrodach pozwala na wspaniałe doświadczenie estetyczne i relaksującą atmosferę.

Co niezwykłego zobaczymy w Ogrodach w Dobrzycy?

Tematyczne Ogrody w Dobrzycy prezentują różne style, dzięki czemu tworzą wyjątkową całość. Przepiękny ogród włoski charakteryzuje się regularnym układem geometrycznym i bogatą roślinnością. Można tu podziwiać różnorodne kompozycje kwiatowe, wertykalne ogrody, fontanny, a także rzeźby i kolumny, które dodają uroku temu miejscu. Na terenie obiektu znajduje się też część ogrodów nawiązujących do tradycyjnej holenderskiej architektury krajobrazowej. Kanały, mostki, wiatraki i charakterystyczne rośliny przypominają holenderskie pejzaże.

Dużo emocji wywołuje także ogród w stylu francuskim, a także ogród chiński. Największym hitem jest jednak klimatyczny ogród japoński, zapraszający do relaksu i medytacji. Szczególną uwagę warto zwrócić też na ogród sensoryczny, zaprojektowany w taki sposób, by zapewniać unikalne doświadczenia zmysłowe.