Piotr Pakuszto, który do niedawna pełnił funkcję starosty powiatu białogardzkiego, rozpoczął nowy rozdział w swojej karierze. Właśnie objął stanowisko dyrektora szpitala w Białogardzie, co oznacza nowe wyzwania i odpowiedzialności.

Nowo mianowany dyrektor ma 42 lata i jest jednym z doświadczonych samorządowców regionu. Jego dotychczasowa kariera obejmuje role radnego miejskiego, radnego powiatowego, wicestarosty oraz starosty powiatu białogardzkiego podczas poprzedniej kadencji. Dążył również do zdobycia stanowiska burmistrza Białogardu. W ostatnich wyborach udało mu się zdobyć mandat radnego miejskiego.

„Stajemy przed bardzo ważnymi decyzjami inwestycyjnymi, które są kluczowe dla szpitala w Białogardzie. Rada Nadzorcza podjęła decyzję, że konieczne jest utworzenie stanowiska dyrektora obok prezesa spółki Regionalne Centrum Medyczne. To stanowisko zostało mi powierzone” – wyjaśnia Piotr Pakuszto.

Warto zauważyć, że przez ostatnie kilka lat szpital nie miał dyrektora, a jego zarządzaniem zajmował się tylko prezes.

Decyzje o kluczowym znaczeniu dla placówki mają zostać podjęte w najbliższym czasie i będą dotyczyły planowanej inwestycji w starym budynku szpitala przy ul. Szpitalnej w Białogardzie. Planowany jest tam Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, który na początku będzie dysponował około 40 łóżkami. Piotr Pakuszto, jako nowy dyrektor, ma za zadanie również rozwijanie innych działów lecznicy. Przetarg na remont starego budynku szpitala ma zostać ogłoszony wkrótce, a ze środków na tę inwestycję już zabezpieczono w ramach rządowego programu wspierania inwestycji strategicznych.