Dopiero co zawarte porozumienie z Narodowym Funduszem Zdrowia pozwoliło Szpitalowi Powiatowemu w Białogardzie na inaugurację działalności ogólnodostępnej pracowni tomografii komputerowej. Nabytek sprzętu, którego wartość oscyluje wokół dwóch milionów złotych, został sfinansowany w pełni dzięki dotacji przyznanej przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.

Kolejny krok naprzód po wielu latach stagnacji – tak można podsumować sytuację Szpitala Powiatowego w Białogardzie, który był jakiś czas temu wydzierżawiony firmie zewnętrznej. Po otwarciu w minionym roku ogromnie oczekiwanego bloku operacyjnego, teraz placówka zdrowia rozbudowuje swoje możliwości w zakresie diagnostyki medycznej.

– Pragnę podkreślić, że korzystanie z badań realizowanych przy użyciu tomografu komputerowego jest bezpłatne dla wszystkich pacjentów. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej rozbudowanej oferty diagnostycznej i zapraszamy do naszej placówki. Coraz bardziej otwieramy się na potrzeby pacjentów nie tylko z naszego regionu – akcentował Piotr Skaskiewicz, prezes Regionalnego Centrum Medycznego w Białogardzie.