Białogardzki Szpital Powiatowy jest miejscem, gdzie zaawansowane technologie służą codziennemu ratowaniu zdrowia i życia pacjentów. Placówka ta dysponuje pięcioma nowoczesnymi urządzeniami robotycznymi, które są wykorzystywane w procesie rehabilitacji. Cena tych innowacyjnych maszyn wyniosła blisko 1,8 miliona złotych.

Pani Dorota to jedna z pacjentek, które dzięki postępowi technologicznemu mają szansę na poprawę swojej kondycji zdrowotnej. Z powodu choroby, kobieta boryka się z niedowładem kończyn. Teraz, dzięki pomocy personelu Szpitala Powiatowego w Białogardzie oraz wykorzystaniu nowoczesnej technologii, ma szanse wrócić do pełnej sprawności. Pani Dorota mówi: „Kiedyś notorycznie się przewracałam, były momenty, że byłem cała w siniakach. Dziś mogę stanąć na nogi bez podpierania się i nadal robię postępy”.

Sukces rehabilitacji pacjentów jak Pani Dorota to zasługa nowych urządzeń robotycznych. Szpital zakupił ich ostatnio aż pięć sztuk. Inwestycję, której wartość wyniosła blisko 1,8 miliona złotych, sfinansowano w całości z Funduszu Medycznego.

Mówi o tym Justyna Dunaj z Regionalnego Centrum Medycznego w Białogardzie: „Naszym celem jest przywrócenie pacjentom pełnej sprawności fizycznej. Dążymy do tego z ogromnym zaangażowaniem i determinacją, zarówno personelu jak i naszych nowych robotów”.