Poranek w piątek przyniósł mieszkańcom strefy pomiędzy Białogardem a Tychowem niespodziewane spotkanie z majestatycznym żubrem, który bez żadnych obaw pałaszował trawę. Widok ten był na tyle niecodzienny, że przyciągnął uwagę lokalnych mieszkańców, którzy zauważyli coś różniącego się od codziennego krajobrazu.

Roman Lewiński, jeden z obecnych na miejscu osób, miał przy sobie telefon wyposażony w dobrej jakości aparaty i funkcję zoomu. Dzięki temu udało mu się uchwycić kilka doskonałych zdjęć tego niezwykłego stworzenia, które następnie przesłał nam. Jego entuzjazm jest dowodem na to, jak te niespodziane wystąpienia dzikiej przyrody mogą być fascynujące.

Na terenach województwa zachodniopomorskiego oraz okolicznych rejonów zamieszkuje na wolności około 350 żubrów. Niestety, pomimo wielu wysiłków, liczebność tych zwierząt nie pokazuje wzrostu od kilku lat. To smutna prawda, która podkreśla jak ważne jest dalsze podejmowanie działań na rzecz ochrony i zwiększania populacji tych wspaniałych zwierząt.