W Białogardzie, w ostatni weekend, miało miejsce wydarzenie o charakterze charytatywnym, zatytułowane „Karma Wraca”. Głównym celem tej inicjatywy było zgromadzenie dużej ilości karmy, przeznaczonej dla bezdomnych kotów i psów przebywających w lokalnych schroniskach.

Przedsięwzięcie, które miało na celu pomoc zwierzętom z miejscowego schroniska, spotkało się z ogromnym zainteresowaniem społeczności. Widać było to głównie po długiej kolejce ludzi, która zaczęła formować się na mniej więcej godzinę przed oficjalnym rozpoczęciem akcji. Każdą osobę, która postanowiła wesprzeć tę szczytną inicjatywę poprzez przekazanie karmy, nagradzano drzewkiem choinkowym.

Zainteresowanie społeczności miejscowości tym wydarzeniem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów – stowarzyszenia Otwarty Białogard. Z ich strony padły już zapowiedzi o cyklicznym powtarzaniu tej akcji. W trakcie jej trwania udało się zebrać prawie tonę suchej i mokrej karmy dla psów i kotów ze schroniska. W wyniku tak dużej frekwencji udało się także rozdać stu drzewkom choinkowym nowych właścicieli. Organizatorzy wydarzenia pragną podziękować wszystkim uczestnikom za ich obecność i wsparcie akcji!