Na Pomorze Zachodnie, dokładniej do Białogardu, zapraszamy na dziewiąte spotkanie z cyklu pikników ekologicznych skierowanych do całych rodzin. W jego ramach zarówno najmłodsi jak i dorośli znajdą wiele atrakcji dla siebie. Głównym celem tych wydarzeń jest upowszechnianie wiedzy na temat otaczającego nas środowiska i promowanie odpowiedzialnych postaw wobec niego.

Realizowane podczas pikniku warsztaty ekologiczne mają na celu edukację, promowanie dobrych praktyk i propagowanie dbania o przyrodę. W trakcie tych plenerowych wydarzeń poruszane są różnorodne zagadnienia, takie jak filozofia zero waste czy less waste, metody oszczędzania wody oraz możliwości wykorzystania zielonej energii. Prelegenci chętnie odpowiadają na wszelkie pytania uczestników i dyskutują o różnych aspektach ochrony środowiska. Istotnym elementem warsztatów jest przekazywanie wiedzy w formie praktycznej – poprzez zaangażowanie uczestników w aktywność, współpracę i zabawę.

Kolejne spotkanie odbędzie się już 16 września o godzinie 13:00. Tym razem tematem przewodnim pikniku będzie „Pszczoły są ważne”. Uczestnicy dowiedzą się, jak wielką rolę te niezwykłe owady odgrywają w ekosystemie naszej planety. Ekspert z zakresu pszczelarstwa opowie więcej na temat cykli życiowych pszczół, funkcjonowania ula, a także o zagrożeniach dla tych insektów wynikających z działalności ludzkiej. Dużo czasu poświęcone zostanie na dyskusję o tym, jak możemy chronić pszczelą populację. Na pikniku będzie można z bliska przyjrzeć się sprzętowi pszczelarskiemu i obserwować żywe owady. Dodatkowo dla miłośników słodkości przewidziano degustację miodu.