Mimo że mamy już czerwiec, to noce wciąż są chłodne. Co więcej, synoptycy zapowiadają nawet przymrozki w Zachodniopomorskiem. Warto wiedzieć, jak chronić rośliny ogrodowe. Oto kilka sposobów, jak chronić rośliny przed przymrozkami.

Zabezpiecz ogród przed przymrozkami

Gdy prognozowane są przymrozki, można zasłonić delikatne rośliny specjalnymi pokrowcami, agrowłókniną, płachtami ogrodowymi, materiałem na bazie juty lub nawet starą kołdrą. Pokrowce te pomogą zatrzymać ciepło emitowane przez glebę i chronić rośliny przed bezpośrednim kontaktem z zimnym powietrzem.

Wrażliwe na przymrozki rośliny, które można przesadzić do donic, powinny zostać przeniesione do wnętrza lub umieszczone w zacienionym miejscu na tarasie czy balkonie. Warto również wiedzieć, że wilgotna gleba zatrzymuje więcej ciepła niż sucha gleba. Przed spodziewanymi przymrozkami należy dokładnie podlać rośliny w ogrodzie, aby gleba miała odpowiednią wilgotność. To może pomóc w minimalizowaniu szkód spowodowanych przez niskie temperatury. Okrycie korą lub słomą ziemi wokół roślin także może pomóc w utrzymaniu stałej temperatury i ochroni korzenie przed zimnem.