Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dotyczące ekstremalnych warunków pogodowych w regionie. Przewiduje się, że dzień będzie niesamowicie gorący, a popołudniowe godziny mogą przynieść intensywne burze, w niektórych miejscach z ryzykiem opadów gradu. Zapoznaj się z najnowszymi prognozami pogodowymi.

IMGW publikuje alarmujące doniesienia. Przewidywane są gwałtowne burze i obfite opady deszczu, które mogą sięgać od 20 mm do 35 mm. Dodatkowo możliwe są porywy wiatru sięgające prędkości do 70 km/h oraz lokalnie grad. Wydano również ostrzeżenie przed wysokimi temperaturami występującymi w Koszalinie i okolicach.

Według prognoz, temperatura w ciągu dnia wyniesie od 29°C do 31°C, choć na wybrzeżu może być nieco chłodniej, zwykle od 23°C do 26°C. Nocna temperatura powinna oscylować między 18°C a 20°C.

Na dni 28/29 – 29.06 (piątek/sobota – sobota) przewiduje się niewielkie, czasem umiarkowane zachmurzenie. Możemy spodziewać się minimalnej temperatury od 12°C do 15°C. Natomiast temperatura maksymalna wahająca się od 23°C na północy do 26°C, 28°C w południowej części regionu, a nad samym morzem powinno być około 21°C. Wiatr będzie słaby, w nocy miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich, w ciągu dnia zmieniający na północno-wschodni i wschodni, przejściowo zmienny.

Prognostyk IMGW na dni 29/30 – 30.06 (sobota/niedziela – niedziela) przewiduje małe i umiarkowane zachmurzenie, które po północy może wzrosnąć do dużego, z okresowymi większymi przejaśnieniami. Spodziewane są przelotne opady deszczu przemieszczające się od zachodu, miejscami burze i lokalnie grad. Temperatura minimalna oscylować będzie między 17°C a 20°C. Temperatura maksymalna wyniesie od 30°C do 33°C, a nad morzem około 28°C. Przewiduje się słaby i umiarkowany wiatr, w ciągu dnia okresami dość silny, północno-wschodni i wschodni, stopniowo skręcający na południowy i południowo-zachodni. W czasie burz mogą występować porywy wiatru do 85 km/h.