Tradycyjnie, mieszkańcy Białogardu wykazali się wielkodusznością, entuzjastycznie wspierając zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w bieżącym roku. To, co jednak odróżniało ten rok od poprzednich, to niespotykany dotąd aktywizm lokalnych biznesmenów, którzy po raz pierwszy w historii tego miasta angażowali się w akcję na tak szeroką skalę.

W sobotnim, trwającym aż dziesięć godzin livestreamie na Facebooku, licytowano różnorodne przedmioty oraz usługi – od sesji masażu po rejs statkiem żaglowym. Te ekscytujące aukcje były prowadzone przez grupę energicznych i pozytywnie nastawionych kobiet, które umiejętnie zachęcały do licytacji i dzięki nim udało się uzyskać spore sumy.

Również aukcja dwóch złotych serduszek przyniosła znaczący dochód. W sumie, zebrane podczas tych działań środki przekroczyły 70.000 złotych! Zebrane fundusze zostały dodane do puli zebranej podczas niedzielnego finału WOŚP, który odbywał się na terenie miasta Białogard, prowadzony przez wolontariuszy i podczas aukcji towarzyszących koncertowi na starówce. Białogard w tym roku udało się zebrać łącznie 138.163,18 złotych.