Spółka LNG Best Partner, która obchodzi swoje dziewiąte urodziny, zaprasza na uroczystość otwarcia swojego nowego biura w Karlinie, które odbędzie się w najbliższą sobotę. Jest to jedno z najważniejszych przedsiębiorstw na krajowej scenie transportu specjalistycznego.

Piotr Woś, burmistrz gminy Karlino, podkreśla dumę z rozwoju lokalnej firmy i jej znaczenia dla regionu. Zauważa, że założyciele spółki pochodzą z tej samej gminy i teraz otwierają swoją nową siedzibę w karlińskiej strefie ekonomicznej, co przyczynia się do budowania silnego lokalnego ekosystemu biznesowego.

LNG Best Partner specjalizuje się w transporcie drogowym skroplonego gazu ziemnego (LNG), zarówno na terenie kraju jak i poza jego granicami. Utrzymują pozycję lidera w dziedzinie logistyki i transportu LNG w Polsce. Przedsiębiorstwo zajmuje się również sprzedażą gazu skroplonego i wielokrotnie zdobyło prestiżowe nagrody „Diamenty Forbesa”.

Interesujące jest to, że LNG Best Partner nie jest jedynym przedsiębiorstwem działającym w strefie ekonomicznej Karlina. Ta dynamicznie rozwijająca się strefa staje się inspiracją i wzorem dla innych w regionie. Swoje siedziby mają tu m.in. DrinkTech, producent popularnych napojów energetycznych, producenci sprzętu chłodniczego do samochodów, sprzętu rolniczego, a nawet producent domów na rynek brytyjski. Jak zdradza burmistrz Piotr Woś, wkrótce planowana jest budowa siedziby kolejnego kontrahenta.