Białogardzki Park Inwestycyjny Invest Park oraz położony w niedalekiej odległości Inkubator Technologiczny, w którego skład wchodzi również biuro obsługi Inwestora oraz Fundusz Pożyczkowy, zapewniają wsparcie i korzystne warunki dla przedsiębiorców planujących rozpoczęcie różnorodnej działalności  produkcyjnej na terenach północno-zachodniej Polsce.

Park Inwestycyjny znajduje się u zbiegu ważnych szlaków komunikacyjnych, w niedalekiej odległości jest port w Kołobrzegu, a co za tym idzie morze Bałtyckie. Pozwala to na rozwijanie działalności opartych o zróżnicowaną logistykę i wykorzystujące potencjał eksportowy. Z drugiej strony jest dobrze rozwinięty węzeł drogowy, który pozwala na sprawne dostarczanie towarów do klientów z Polski i Europy.

Przestrzeń, która jest dostarczona w ramach Specjalnej Strefy ekonomicznej jest nowoczesna i dostosowana do zdywersyfikowanych potrzeb wszystkich zainteresowanych. Cała powierzchnia Parku ma ponad osiem tysięcy metrów kwadratowych i pozwala dopasować potrzeby powierzchnię do indywidualnych preferencji. Powierzchnia biurowa i produkcyjna ma różne wymiary do 360 m2 do nawet 2000 m2. Istotną kwestią jest dostosowanie infrastruktury i warunków najmu do specyfiki danego biznesu. Firmy, które posiadają tu swoje biura pochodzą z przede wszystkim z Polski. Są również inne pochodzące z Niemiec, Skandynawii, Chin, Indii czy Stanów Zjednoczonych.

Obsługujące Inkubator stowarzyszenie pozyskało środki na rozpoczęcia działania z wielu źródeł. Było to finansowanie rządowe, z Unii Europejskiej oraz samorządów lokalnych. Kwotę, którą udało się zdobyć na inwestycje, wynosiła około czternaście milionów złotych. Pozwoliło to w ciągu roku zrealizować projekt do końca 2008 r. Rok później Inkubator Technologiczny w Białogardzkie otrzymał nagrodę Inwestycja Roku 2009. Jest to jedna z bardziej prestiżowych nagród, którą przyznaje Naczelna Organizacja Techniczna.

Patronat nad Inkubatorem sprawuje Politechnika Koszalińska.