Grupa entuzjastów zimowych kąpieli, którzy cenią sobie ożywczy chłód Bałtyku i nie tylko, zdecydowała się uczcić 105 lat od momentu, gdy Polska odzyskała swą niepodległość. Zanurzając się w morskich falach, wyrazili swój patriotyzm i radość z wolności naszego kraju.

Klub Sopel, mający swoją siedzibę w Białogardzie, to zespół pełen doświadczenia, którego członkowie regularnie korzystają z plaż w Mielnie czy Kołobrzegu. To miejsca, które pokochali za ich niepowtarzalny klimat. Ale nie ograniczają się tylko do morskich kąpieli. Nie stronią również od lodowatych jezior czy nawet rzeki Parsęty, prawdziwej perły powiatu białogardzkiego, która dumnie nosi tytuł królowej rzek.

Na kołobrzeskiej plaży miało miejsce sobotnie wejście do wody. W tym dniu członkowie klubu Sopel zebrali się na plaży, aby uczcić ważne dla naszej historii święto.

W samo południe, zaraz po uroczystym odśpiewaniu czterech zwrotek naszego hymnu narodowego, Mazurka Dąbrowskiego, morsy z Białogardu bez wahania zanurzyły się w chłodnej wodzie Bałtyku. Punktualność i zaangażowanie w tak niecodziennej formie obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pokazały, jak ważne jest dla nich to święto.