Późnego wieczoru ostatniego dnia października, grupa młodych ludzi, z entuzjazmem rozpoczęła bieg przez ulice Białogardu. Ich celem nie były halloweenowe psikusy, lecz poszukiwanie świętych.

Każdy z młodzieńców znalazł się w jednej z czteroosobowych ekip. Każda drużyna otrzymała mapę centrum miasta z wyraźnie oznaczonymi lokalizacjami, do których musieli dotrzeć. Na każdym z tych punktów, dedykowanym określonemu świętemu lub błogosławionemu, na poszukiwaczy czekali wolontariusze. Ci zaś wręczali im szczególne karty z zadaniami do wykonania.

Według ks. Stanisława Wiechowskiego, proboszcza parafii pw. św. Jadwigi i pomysłodawcy tej zabawy, na liście świętych i błogosławionych znaleźli się ludzie związani z diecezją, a czasem nawet bezpośrednio z Białogardem. Lista ta wiązała się też z obchodami Światowych Dni Młodzieży w tym roku.

W wyniku gry, uczestnicy mieli okazję spotkać na swojej drodze różne postacie, które były upamiętnione w rozsianych po mieście punktach. Spotkali m.in. św. Ottona z Bambergu, który kiedyś przybył do Białogardu, bł. Bronisława Kostkowskiego – męczennika, kleryka rodem ze Słupska, bł. Carla Acutisa – utalentowanego młodego informatyka, który zmarł w wieku nastoletnim, czy bł. Klarę Badano – włoską nastolatkę, która przegrała walkę z rakiem i bł. José Sancheza del Rio – młodego męczennika z epoki represji Kościoła w Meksyku.