Każda rasa psa ma swoje specyficzne wymagania dotyczące pielęgnacji i diety. Tyczy się to zwłaszcza dużych zwierząt, takich jak dorosły przedstawiciel Cane Corso. Właściwe dobranie karmy dla pupila to fundament jego zdrowia oraz długiego życia, jakie spędzi on przy Twoim boku. Dowiedz się więc, jak powinno się żywić psa rasy Cane Corso, jak wybrać dla niego karmę oraz co i dlaczego powinno w niej być zawarte.

Czym charakteryzuje się rasa Cane Corso

Zanim zaczniesz wybierać karmę oraz akcesoria, musisz zorientować się, jakie są wymagania psów rasy Cane Corso. Różnią się one bowiem znacznie od tego, czego wymaga szczeniak Border Collie czy Golden Retriever. Cane Corso to duże psy o usposobieniu terytorialnym i stróżującym. Oznacza to, że będą potrzebowały sporo energii na te aktywności. Na dodatek te czworonogi odznaczają się wyjątkowo imponującymi gabarytami, odpowiednie żywienie od samego początku życia jest więc podstawą prawidłowego rozwoju i ich zdrowia. Psy Cane Corso narażone są bowiem na dysplazję stawu biodrowego czy choroby serca i oczu. Właściwa dieta może pomóc zadbać o stawy zwierzęcia i sprawić, że przez lata będzie się cieszyło ono świetną kondycją.

Czym żywić psa rasy Cane Corso

Wybierając właściwą karmę dla psa Cane Corso weź więc pod uwagę kwestie zdrowotne zwierzęcia oraz właściwą energetyczność pokarmu. Pupil musi spożywać posiłki, które w większości składają się z mięsa oraz składników pochodzenia zwierzęcego. Należy zadbać o to, by dostarczyć czworonogowi składniki i minerały, które będą wspierać jego stawy. Nie zapomnij, by nie przekarmić psa i nie doprowadzić do jego nadwagi, ponieważ ze względu na możliwość wystąpienia dysplazji będzie to miało dla niego fatalne konsekwencje.

Oczywiście wybierając spośród wielu gotowych karm, pamiętaj, żeby uwzględnić stan swojego zwierzaka – jego wiek, płeć, stan zdrowia, kondycję czy tryb życia. Dopiero dysponując tymi informacjami, jesteś w stanie dobrze dobrać rodzaj pożywienia, odpowiadający zapotrzebowaniu Twojego pupila. To z kolei pozwoli mu na cieszenie się świetnym samopoczuciem i aktywnym trybem życia u boku właściciela.

Gdzie kupić karmę dla Cane Corso i innych dużych ras?

Wybór odpowiedniej karmy dla psa Cane Corso jest więc uzależniony od kilku czynników, takich jak zawartość mięsa, kondycja psa czy wartość energetyczna i składniki odżywcze danego produktu. Warto stawiać na karmy dobrej jakości od sprawdzonych producentów, które znajdziesz w sklepie internetowym zoo24. Dowiesz się też stamtąd wielu praktycznych informacji, na przykład ile kosztuje Golden Retriever czy jakie jest usposobienie rasy Cane Corso.