W minioną sobotę w Izbie Tradycji Regionalnej otworzono fantastyczną wystawę, w całości poświęconą czasom PRL. Ekspozycja jest wyjątkowa również dlatego, że w jej tworzeniu pomagali mieszkańcy Białogardu. Wspólnymi siłami udało się stworzyć coś wyjątkowego. Otwarcie wystawy w sobotę spotkało się z dużym entuzjazmem mieszkańców.

Przenieśmy się do czasów PRL

Izba Tradycji Regionalnej w Białogardzie przygotowała wyjątkową wystawę, dzięki której odwiedzający mogą przenieść się do czasów PRL. Chętni już od minionej soboty mogą pojawiać się w budynku przy Placu Wolności 4-5, by podziwiać oryginalne eksponaty. Na otwarciu pojawiły się również osoby ubrane w starym stylu. Nie brakowało również przekąsek i dodatkowej atrakcji w postaci samochodów z czasów PRL, elegancko ustawionych przed muzeum. Wystawa jest bardzo ciekawa, ponieważ składa się z przedmiotów codziennego użycia. Stare telewizory, aparaty fotograficzne, czy gazety, obudzą w starszych miłe wspomnienia. A młodzi ludzie z pewnością zafascynują się sprzętami, których od dawna nie można już znaleźć w sklepach.

Za co kochamy PRL?

Czasy PRL nie należały do najlepszych. Żyło się ciężko i w strachu przed wojną. Z czasem okazało się, że propaganda nie złamała ducha Polaków i udało nam się uwolnić spod buta Związku Radzieckiego. I mimo wielu tragedii i smutnych historii związanych z PRL, styl z tamtych lat wrócił do łask, co szczególnie widać w trendach wnętrzarskich. Pewne elementy PRL przejęła również moda. Co więcej, osoby pamiętające PRL chętnie wspominają czasy swojej młodości, idealizując nieco ówczesną rzeczywistość. Za co więc kochamy PRL? Ludzie lubią oglądać się na przeszłość. To dlatego moda nieustannie zatacza koło.