W Białogardzie, pewien mężczyzna zdołał wielokrotnie dostać się do aresztu za swoje czyny, które obejmowały okupację miejsc publicznych i zanieczyszczenie ich poprzez rozbijanie obozowisk. Sąd Rejonowy w Białogardzie podjął tę decyzję w czwartek, reagując na liczne skargi zgłoszone przez lokalnych mieszkańców.

Tenże mężczyzna, którego agresywne działania wymagały częstych interwencji policji, był notorycznie agresywny. Często wyzywał przypadkowe osoby oraz funkcjonariuszy policji interweniujących w sytuacjach, które on sam wywoływał.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy, ten mężczyzna wielokrotnie znalazł się w policyjnej izbie wytrzeźwień. Przeciwko niemu skierowano kilkadziesiąt wniosków sądowych o ukaranie za różnego rodzaju wykroczenia. Należały do nich między innymi zapalanie ognisk w centrum miasta czy kradzieże.

– W czwartek, podczas posiedzenia Sądu Rejonowego w Białogardzie, podjęto decyzję o umieszczeniu 36-letniego obywatela Ukrainy w areszcie na okres trzech miesięcy – powiadomiła nas aspirant Kinga Plucińska-Gudełajska z białogardzkiej policji.