Koszalin, Szczecinek, Białogard, Świdwin oraz Drawsko Pomorskie to te miejsca w regionie, gdzie mieszkańcy będą musieli w niedzielę raz jeszcze przybyć do urn, by oddać swoje głosy. Są to największe jednostki samorządowe na mapie regionu, które wymagają przeprowadzenia drugiej tury wyborów.

W Koszalinie, który jest największym z wymienionych samorządów, o prestiżową pozycję prezydenta miasta będą rywalizować dwaj kandydaci: Tomasz Sobieraj i Piotr Jedliński.

Również w Szczecinku odbędzie się druga tura głosowania. Tutaj o stanowisko burmistrza będą walczyć Daniel Rak oraz Jerzy Hardie-Douglas.

Z kolei mieszkańcy Białogardu będą mieli do wyboru Emilię Bury i Piotra Pakuszto. Właśnie między nimi rozegra się finałowy pojedynek o stanowisko burmistrza.

Jednak na terenie powiatu białogardzkiego druga tura wyborów będzie miała miejsce również w innych lokalizacjach. Mieszkańcy Tychowa oraz gminy wiejskiej Białogard ponownie udadzą się do urn. W Tychowie głosy będą się przekładać na wybór między Robertem Falą a Sylwią Walkusz, natomiast w gminie wiejskiej Białogard dwoma kandydatami do głosowania będą Jacek Smoliński i Andrzej Adamczewski.

Druga tura wyborów odbędzie się również w Świdwinie, Drawsku Pomorskim, Biesiekierzu, Ustroniu Morskim, Siemyślu, gminie Kołobrzeg, Malechowie, Barwicach oraz Połczynie Zdroju.

Głosowanie rozpoczęło się w niedzielę o godz. 7 rano i będzie trwało aż do godz. 21. Miejsca do oddania głosów są te same, co podczas pierwszej tury wyborów.