W Białogardzie doszło do wstrząsającego incydentu, kiedy pojazd prowadzony przez 76-letniego mężczyznę uderzył w wózek powożony przez matkę i zawierający jednoroczne dziecko. Ten niewyobrażalny incydent miał miejsce na ulicy Piłsudskiego, jednej z najbardziej ruchliwych dróg miasta.

Zgodnie ze zgromadzonymi informacjami, zasłużony emeryt, który prowadził samochód, nie zastosował się do zasady pierwszeństwa pieszych na przejściu. W rezultacie straszliwie potrącił mały wózek, w którym znajdował się roczny maluch.

Pomimo traumatycznego doświadczenia, stan zdrowia małego chłopca był stabilny – był przytomny i cierpiał jedynie na uraz głowy. Mimo to został on natychmiast przewieziony do szpitala w Koszalinie razem ze swoją matką na dalsze badania i obserwację, aby upewnić się, że nie posiada żadnych nieodkrytych obrażeń.

Kierowca, który spowodował ten dramat, natychmiast stracił prawo do prowadzenia pojazdów. Z raportów policyjnych wynika, że mimo zaistniałej sytuacji był on trzeźwy w chwili zdarzenia.