Prace konstrukcyjne związane z budową nowego ronda na ulicy Piłsudskiego w Białogardzie zostały właśnie rozpoczęte. Celem inwestycji jest rozwiązanie problemów z korkami, które często pojawiają się w tej lokalizacji podczas szczytu ruchu miejskiego.

Budowa nowego ronda to projekt, który będzie kosztować ponad 12 milionów złotych. Warto jednak zauważyć, że znaczna część tych kosztów, bo aż blisko 9 milionów złotych, zostanie pokryta z dotacji. Oprócz samego ronda, planowane są też prace remontowe na całej długości ulicy Piłsudskiego oraz na ulicach Hoffmanowej i Zapolskiej.

Na chwilę obecną, głównym zadaniem jest wymiana odcinka kolektora kanalizacji deszczowej – mówi Emilia Bury, burmistrz Białogardu. – Po tym etapie, rozpoczniemy prace bezpośrednio związane z budową ronda oraz przystąpimy do przewidzianego kompleksowego remontu ulic Piłsudskiego, Zapolskiej i Hoffmanowej. Ostatnie prace remontowe na ulicy Piłsudskiego były przeprowadzone w latach 90. XX wieku, więc z pewnością były one oczekiwane przez mieszkańców.

Podczas realizacji projektu budowy ronda, wykonawca zobowiązał się do minimalizacji wszelkich utrudnień dla kierowców, które nieuchronnie pojawią się w tym rejonie. Wykonawca liczy na wyrozumiałość ze strony uczestników ruchu drogowego.