Prawa jazdy nie posiadał, a promil alkoholu w organizmie miał ponad – to obraz 57-letniego mężczyzny, który zdecydował się prowadzić swój pojazd pomimo oczywistego braku trzeźwości. Tego rodzaju sytuacje stanowią ogromne ryzyko dla bezpieczeństwa na drogach. Szczęśliwie, coraz większa liczba świadków podobnych wydarzeń nie pozwala na bezkarność pijanych kierowców.

Jeden z takich świadków wykazał się wzorową postawą, reagując na widok zdecydowanie nietrzeźwego kierowcy. Jego determinacja nie tylko uniemożliwiła 57-latkowi kontynuację jazdy, ale także sprawiła, że teraz mężczyzna odpowiedzieć musi za swoje nieodpowiedzialne działanie.

Inicjatywa zgłoszenia nietrzeźwego kierowcy do komendy w Kołobrzegu należała do tego świadka. Dyżurny oficer, po odebraniu informacji o sytuacji, natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego. Świadek, który zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, przekazał na miejscu swoje obserwacje — opisał, jak zauważył dziwne zachowanie mężczyzny za kierownicą, a następnie podjął decyzję o interwencji.

Na wezwane miejsce policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 57-latka. Wyniki testu potwierdziły relację świadka – w organizmie mężczyzny znajdowało się ponad promil alkoholu. Dodatkowo, sprawdzenie w systemie ujawniło, że kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. W konsekwencji, mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu teraz do trzech lat pozbawienia wolności oraz surowa kara finansowa.

Niestety, często to nietrzeźwi kierowcy są sprawcami tragicznych zdarzeń na drogach, które kończą się utratą zdrowia lub życia innych użytkowników. Dlatego tak ważne jest reagowanie na tego typu sytuacje przez społeczeństwo. Wyrażamy szacunek dla osób, które nie są obojętne na zagrożenia na drogach i decydują się informować o nich służby porządkowe!