Nieco ponad siedemnaście lat temu na świat przyszedł Adrian Przyborek, który już teraz jest znaczącym graczem w świecie futbolu. Właśnie ten młody, ale niewątpliwie obiecujący pomocnik, podpisał nowe porozumienie z Pogonią Szczecin. Kontrakt jest ważny aż do końca czerwca 2027 roku, co stanowi dla niego długoterminowe zobowiązanie.

Przyborek to talent, którego kariera piłkarska rozkwitła w klubie Bałtyk Koszalin. To tam Adrian spędził swoje pierwsze lata z piłką nożną, zanim trzy lata temu przeniósł się do Pogoni Szczecin, potocznie nazywanej Dumą Pomorza.

18 lutego minionego roku Adrian zadebiutował w ekstraklasie. Ten debiut był wyjątkowy z jednego powodu – Przyborek jest pierwszym piłkarzem urodzonym w 2007 roku, który pojawił się na boisku w rywalizacji o tytuł mistrza Polski. Do tej pory Przyborek wystąpił w 20 meczach dla Pogoni Szczecin, podczas których udzielił trzech asyst.

Adrian Przyborek, reprezentujący Polskę na poziomie młodzieżowym, miał okazję wystąpić w 13 meczach obecnego sezonu ekstraklasy. Jego kariera piłkarska jest ciągle w fazie rozwoju, ale wszystko wskazuje na to, że przyszłość jest dla niego jasna.