W mieście Białogard, leżącym w województwie zachodniopomorskim, doszło do niefortunnego zdarzenia drogowego. Pewien mężczyzna, prowadząc swój pojazd, stracił nad nim kontrolę, skierował go na chodnik i zderzył z grupą przechodniów. W wyniku tego incydentu dwie osoby – 17-latek i 18-latek, którzy są uczniami pobliskiej placówki edukacyjnej, odnieśli obrażenia. Kierujący tym pojazdem był w pełni trzeźwy w momencie zdarzenia i został zatrzymany przez służby porządkowe.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło 11 marca na jednej z ulic Białogardu – Mickiewicza – przed godziną dziesiątą rano. Informacje na ten temat przekazała aspirant Kinga Plucińska – Gudełajska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie. Jak wyjaśniła, 29-letni kierowca auta osobowego marki BMW jechał ulicą Mickiewicza w kierunku ulicy Wiślanej. Niestety, nagle stracił kontrolę nad swoim pojazdem, wjechał na chodnik i uderzył w grupę przechodniów.

W wyniku tego zdarzenia, dwóch młodych ludzi doznało poważnych obrażeń. Jeden z nich ma złamane kończyny dolne, drugi natomiast doznał ogólnych obrażeń ciała – poinformowała aspirant. Obie poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitala w Koszalinie.