Od bieżącego tygodnia, mieszkańcy gminy Świeszyno mogą bezpłatnie korzystać z nowo otwartej hali sportowej, zlokalizowanej przy miejscowej Szkole Podstawowej. Hala ma do zaoferowania salę fitness oraz siłownię. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest ukończenie 16 roku życia.

Głównym celem wprowadzenia tych zajęć, jak podkreśla trener Tomasz Sosnowski, jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez regularny ruch. Sosnowski, którego nadzorem podlegają ćwiczący mieszkańcy, zwraca uwagę na wiele korzyści wynikających z regularnych ćwiczeń. Akcentuje on także swoje codzienne starania o pokazanie ludziom, jak radzić sobie z różnymi dolegliwościami takimi jak ból kolan czy pleców i jak poprawnie funkcjonować w codziennym życiu w XXI wieku.

Zainteresowanie mieszkańców gminy ofertą darmowych zajęć fitness oraz możliwością skorzystania z siłowni jest znaczne. Zdaniem jednego z uczestników, hala sportowa cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej. Dodatkowym atutem jest bliskość hali do domów mieszkańców, co ułatwia dostęp i zwiększa chęć do ćwiczeń.

Za rozwój i kierunek dalszych działań odpowiada Bartłomiej Kuniczuk, pracownik Referatu ds. Sportu i Rekreacji Urzędu Gminy w Świeszynie. Wszystko zależy od stopnia zainteresowania mieszkańców, na podstawie którego będzie można dostosować ofertę do oczekiwań większości uczestników. Karnety są wydawane na miesiąc, po czym istnieje możliwość ich przedłużenia. To pozwoli urzędnikom ocenić liczbę osób chętnych do kontynuowania zajęć i ewentualnie wprowadzić zmiany dopasowane do potrzeb mieszkańców.