W okresie świątecznym w Białogardzie doszło do dramatycznego wydarzenia, które spowodowało ogromne niepokoje wśród służb ratunkowych. W jednym z budynków mieszkalnych nastąpił wybuch gazu, co doprowadziło do powstania pożaru. Ogień rozprzestrzeniał się z alarmującą prędkością, co stwarzało realne zagrożenie dla życia wielu osób. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Białogardzie.

Aby przywołać szczegóły tego zdarzenia: miało ono miejsce 20 grudnia 2023 roku, w środę o godzinie 12:55. Miejsce zdarzenia to kamienica na ulicy Klonowej w Białogardzie. Wybuch gazu doprowadził do powstania pożaru w mieszkaniu na parterze kamienicy. Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby ratunkowe, które w celu ewakuacji niektórych mieszkańców musiały skorzystać ze specjalistycznego podnośnika. Do działań na miejscu interwencji wysłano aż 9 zastępów straży pożarnej.

Ogniomistrz Marcin Rynkiewicz, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej, poinformował nas, że prawdopodobną przyczyną pożaru był wybuch gazu. Mimo że nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego zdarzenia, istniało poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pozostałych mieszkańców kamienicy. W tym miejscu wkroczono śledczy, którzy obecnie badają szczegółowe okoliczności i przyczyny tego niebezpiecznego zdarzenia.