Białogard jak co roku na początku grudnia zamienił się w prawdziwą arenę tanecznego spektaklu. To już dziesiąta odsłona Mikołajkowego Festiwalu Tańca, który swoją popularnością przyciąga młodzież oraz dzieci z całego regionu i nie tylko. Niezawodni uczestnicy nie zawiedli też tym razem, demonstrując swoje umiejętności na parkiecie.

Organizatorami tego tanecznego festynu są burmistrz miasta Białogard, Emilia Bury oraz Łukasz Maciuk, który jest pomysłodawcą tego wydarzenia. Współorganizatorem jest także Centrum Kultury i Spotkań Europejskich funkcjonujące w Białogardzie, które zawsze odgrywa ważną rolę w przygotowaniu tak wielkiego przedsięwzięcia.

Tancerze, którzy regularnie przybywają do Białogardu na ten festiwal, nie tylko prezentują swoje talenty taneczne, ale również przynoszą ze sobą wyjątkowy świąteczny klimat. Dodaje on niewątpliwie dodatkowego uroku tej rywalizacji tanecznej, wprowadzając wszystkich obecnych w atmosferę świąt. Jest to prawdziwa uczta dla miłośników tańca, gdzie różnorodność tanecznych wystąpień młodych artystów jest podziwiana przez mieszkańców Białogardu i przybyłych gości.