Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych, rozpoczęto budowę długo oczekiwanego przez mieszkańców Białogardu przejścia dla pieszych w pobliżu restauracji McDonald’s. Przewiduje się, że inwestycja zostanie zakończona w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Wiele razy mieszkańcy miasta Białogardu wzywali do stworzenia bezpiecznego przejścia dla pieszych w okolicy restauracji McDonald’s. Lokal znajduje się bowiem po przeciwnej stronie ruchliwej trasy wojewódzkiej, która biegnie przez ich miasto, a tuż obok mieści się duże centrum handlowe i stacja paliw. Aby cieszyć się posiłkiem z popularnej sieci fast-food, konieczne było pokonanie tej właśnie drogi, na której – do teraz – brakowało przejścia dla pieszych. W ten sposób, wielbiciele amerykańskiej kuchni byli zmuszeni ryzykować swoje zdrowie i życie, przemierzając niebezpiecznie ulicę.

Owa droga jest zarządzana przez samorząd województwa. Po wielu interwencjach ze strony miasta i powiatu, na miejscu pojawiła się ekipa drogowa, która rozpoczęła prace budowlane.

„Właśnie ruszyły prace nad budową przejścia dla pieszych w pobliżu McDonald’s. O ile warunki atmosferyczne na to pozwolą, prace związane z układaniem kostki brukowej, instalacją oświetlenia oraz oznakowaniem jezdni powinny zakończyć się za dwa tygodnie. Cieszę się, że w końcu nasze bezpieczeństwo stanie się priorytetem, zwłaszcza teraz, gdy dni są coraz krótsze” – skomentowała sytuację Emilia Bury, burmistrz Białogardu.