W dniu 29 listopada, w środku tygodnia, doszło do niekorzystnej sytuacji na linii kolejowej łączącej Koszalin i Białogard. Jak zostało potwierdzone przez Bartosza Pietrzykowskiego, rzecznika Polskich Linii Kolejowych, na stacji Nosówko, położonej pomiędzy wspomnianymi wcześniej miastami, doszło do uszkodzenia trakcji elektrycznej. Incydent miał miejsce o godzinie 5:30 rano.

Pietrzykowski poinformował, że uszkodzenie miało miejsce podczas przejazdu pociągu towarowego. Przy czym powody tej awarii są jeszcze nieznane i mają zostać ustalone przez specjalną komisję. Zerwanie trakcji miało bezpośredni wpływ na przerwanie ruchu kolejowego na tym odcinku.

Rzecznik PLK dodał również, że skład towarowy został już usunięty z miejsca zdarzenia, a na miejscu pracuje ekipa naprawcza oraz pociąg trakcyjny. Na chwilę obecną nie jest jednak znany czas zakończenia prac naprawczych.

Nieoczekiwane problemy na linii kolejowej spowodowały, że Polregio zdecydowało się uruchomić komunikację zastępczą w postaci autobusów na odcinku Koszalin – Nosówko. Pociągi Intercity tymczasowo korzystają z alternatywnej trasy przez Kołobrzeg. Pietrzykowski zapewnił, że pasażerowie są informowani o wszelkich zmianach i niezbędnych krokach.