Zgroza rozegrała się w Rogowie, leżącym w powiecie białogardzkim, w późny poniedziałkowy wieczór. Informacje, które udało nam się zebrać na miejscu dramatycznego wydarzenia, mówią o libacji alkoholowej, która przerodziła się w gwałtowną sprzeczkę. W kulminacyjnym punkcie starcia, ojciec, przepełniony gniewem i alkoholem, sięgnął po kuchenny nóż i zadał cios swojemu synowi, raniąc go w klatkę piersiową.

Zgłoszenie wpłynęło do służb ratunkowych, które szybko zareagowały na sygnał alarmowy. Na miejscu pojawiły się zarówno patrole policyjne, jak i ekipa pogotowia ratunkowego. Medycy natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.

Agresor, czyli 67-letni mieszkaniec Rogowa został natychmiast zatrzymany przez interweniujących funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie. Aspirant Kinga Plucińska-Gudełajska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie informuje, że podczas badania stanu trzeźwości mężczyzny, alkomat pokazał wynik aż 2,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, poszkodowany 37-letni syn został przewieziony do szpitala w Białogardzie. Jego stan określono jako ciężki i niezwłocznie przekazano go pod opiekę lekarzy na bloku operacyjnym.