Od 4 października do 9 listopada pasażerowie, którzy wybierają się koleją na trasie Szczecinek-Białogard, muszą być przygotowani na to, że czeka ich przesiadka do autobusu. Taka sytuacja jest podyktowana koniecznością przeprowadzenia prac remontowych na torach w tym rejonie.

Podróżujący pomiędzy Szczecinkiem a Białogardem będą zmuszeni korzystać z alternatywnego środka transportu – autobusu – który zostanie wprowadzony przez przewoźnika Polregio na odcinku Grzmiąca – Tychowo, oraz przez PKP Intercity na odcinku Szczecinek – Białogard. Te informacje zostały udostępnione przez Bartosza Pietrzykowskiego, który reprezentuje PKP Polskie Linie Kolejowe.

Prace remontowe są prowadzone na linii kolejowej numer 404, która łączy Szczecinek i Białogard. Głównym celem tych działań jest utrzymanie infrastruktury kolejowej. Prace mają na celu poprawę bezpieczeństwa oraz płynności jazdy pociągów na tej trasie. Projekt obejmuje kompleksową wymianę nawierzchni, a więc szyn, podkładów oraz tłucznia na odcinku długości ponad 9 kilometrów między Grzmiącą a Tychowem. Przewiduje się również wymianę dwóch rozjazdów na stacji Wielanowo.