We wtorkowe przedpołudnie funkcjonariusze z białogardzkiej Komendy Powiatowej Policji, specjalizujący się w sprawach ruchu drogowego, przystąpili do realizacji akcji pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Celem tej inicjatywy jest eliminowanie z ruchu drogowego osób, które decydują się na prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu.

Niestety, mimo zaostrzenia kar za tego rodzaju wykroczenia i przestępstwa comiesięczne statystyki pokazują, że problem nietrzeźwych kierowców na drogach naszego kraju nadal jest aktualny. Każdego dnia policjanci na terenie całego kraju zatrzymują osoby prowadzące pojazdy pod wpływem alkoholu. W ramach dzisiejszej akcji w Białogardzie funkcjonariusze zatrzymali aż trzech kierowców, którzy mieli w organizmie alkohol.

Aspirant Kinga Plucińska-Gudełajska, pełniąca rolę rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie, podała nam informacje o rezultatach testów alkomatem. Okazało się, że jeden z zatrzymanych kierowców miał w wydychanym powietrzu prawie jeden promil alkoholu.