Samorządy zachodniopomorskie, na których terenach niegdyś działały państwowe gospodarstwa rolne, mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 375 mln złotych na przeprowadzenie 144 kluczowych inwestycji. Takie wsparcie to efekt szóstej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Zastępca ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz posłujący w Koszalinie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Paweł Szefernaker, podczas konferencji prasowej w Szczecinie mówił o tym jako o kolejnej szansie dla gmin, które przez wiele lat były pomijane przy realizacji dużych inwestycji. Wskazał, że mogą one teraz otrzymać dofinansowanie do 98% kosztów realizacji najistotniejszych projektów. Podkreślił też, że w sumie na program dla gmin popegeerowskich w regionie Zachodniopomorskim przeznaczono ponad 800 mln złotych. Zauważył przy tym, że te środki nie trafiłyby do regionu bez decyzji rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Paweł Szefernaker był na konferencji prasowej towarzyszący przez posłankę PiS z Szczecinka, Małgorzatę Golińską, oraz posła PiS z Kołobrzegu, Czesława Hoca. Oboje wskazali na znaczenie tej inwestycji dla mieszkańców gmin popegeerowskich, którzy przez wiele lat byli pomijani i wykluczani społeczno-inwestycyjnie.