W mieście Białogard młodociany sprawca przeprowadził agresywny atak na bezdomnego, mający najprawdopodobniej na celu odzyskanie długu wynoszącego 120 złotych. Chłopiec o imieniu Dariusz B., który jest zaledwie sześcioletni, okazał się być sprawcą. Młodzieniec ten, znany już wcześniej organom ścigania za różne występki, został umieszczony w ośrodku wychowawczym. Niemniej jednak, ze względu na ciężkie przestępstwo, które popełnił, grozi mu teraz jeszcze bardziej rygorystyczna kara.

Wstrząsające wydarzenie miało miejsce w parku w Białogardzie, nieopodal liceum ogólnokształcącego przy ulicy Grunwaldzkiej. Głównym sprawcą brutalnej napaści na bezdomnego okazał się być właśnie 16-letni Dariusz B.. Policja nie miała trudności z ustaleniem jego tożsamości, ponieważ chłopiec ten miał już za sobą historię karalności. W przeszłości odpowiadał za czyny chuligańskie, a także kradzieże i włamania. Po zatrzymaniu, Dariusz B., złożył zeznania i został przeniesiony do ośrodka wychowawczego w Szczecinie – miejsca, z którego nie raz już uciekał. Funkcjonariusze prowadzą obecnie dochodzenie, aby ustalić, czy w momencie ataku był oficjalnie na przerwie od ośrodka, czy może po raz kolejny z niego uciekł.

Według informacji uzyskanych przez policję, motywem dla tego agresywnego ataku było wymuszenie spłaty długu. Bezdomny miał posiadać dług wobec 16-latka na kwotę 120 złotych. Ofiara desperacko prosiła napastnika o litość, obiecując dostarczyć pieniądze następnego dnia – nie 120 złotych, ale aż 1000 złotych. Niestety, Dariusz B., nie słuchał błagań pokrzywdzonego. Kontynuował bestialskie bicie oraz kopanie ofiary po całym ciele. Całe zdarzenie zostało nagrane przez kolegę nastolatka, również nastolatka. Tym razem konsekwencje dla młodego sprawcy mogą być bardzo surowe. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie przeniesiony z ośrodka wychowawczego do zakładu poprawczego.