Pani Edyta Brygier z Białogardu to ceniona i lubiana nauczycielka. Kobieta obecnie walczy o życie w szpitalu w Kołobrzegu, zmagając się z powikłaniami po usunięciu woreczka żółciowego. Przeszła już cztery operacje ratujące życie i bardzo potrzebuje zdrowej krwi rzadkiej grupy A Rh-. Przyjaciele i znajomi nauczycielki proszą o pomoc.

Wielka nagroda za minimalny wysiłek

Pobieranie krwi w wielu osobach wzbudza niepotrzebny lęk. Tymczasem to ani nie boli, ani nie zagraża naszemu zdrowiu — krwiodawstwo odbywa się pod okiem wykwalifikowanego personelu, w sterylnych warunkach. Wystarczy poświęcić odrobinę czasu, by móc uratować komuś życie. Czyż nie jest to wielka nagroda za minimalny wysiłek? Świadomość, że ktoś może żyć dzięki naszym staraniom.

Przyjaciele pani Edyty proszą o wsparcie osoby mające rzadką grupę krwi A Rh-. Wystarczy zgłosić się do dowolnego punktu krwiodawstwa w Polsce i oddać krew, informując lekarzy, iż ma ona zostać przeznaczona na pomoc pani Edycie Brygier, przebywającej na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu, przy ulicy Łopuskiego.