W czwartek, 24 listopada w godzinach wieczornych doszło do tragicznego wypadku samochodowego z udziałem młodych osób. Samochód osobowy uderzył w drzewo na drodze w pobliżu Białogardu. W wyniku wypadku zginęła 17-letnia dziewczyna, jednak wciąż nieznane są przyczyny zdarzenia. Policja ustala okoliczności tragedii, a my przypominamy o tym, że trudne warunki na drodze wymagają dodatkowej ostrożności.

Nieznane przyczyny tragicznego wypadku pod Białogardem

Ta tragedia z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkańców małej miejscowości Dobrowo, położonej w pobliżu Białogardu. Zginęła 17-letnia dziewczyna, która w czwartek 24 listopada podróżowała samochodem osobowym wraz z dwoma mężczyznami. W pewnym momencie kierujący autem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi, uderzając w stojące przy drodze drzewo. Nie jest wiadome, dlaczego doszło do wypadku. Policja dopiero ustala przyczyny zdarzenia. 17-latka zginęła na miejscu, a dwaj mężczyźni podróżujący tym samym autem znaleźli się w szpitalu. Nie udostępniono informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanych.

Kierowcy muszą zmierzyć się z trudnymi warunkami na drogach

Ostrożność za kierownicą i dostosowywanie prędkości do warunków na drodze to podstawa bezpiecznej jazdy. Kiedy jednak na drogach pojawia się pierwszy mróz, a do tego śnieg lub deszcz, odpowiedzialność i doświadczenie mogą być niewystarczające do tego, by uchronić nas przed ryzykownymi sytuacjami. Warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, kiedy pogoda jest niesprzyjająca. Dbajmy o to, by bezpiecznie dojeżdżać do celu. Pilnujmy drogi, dostosowujmy prędkość do warunków na drodze. Uważajmy na siebie i innych. To także ostatni dobry moment na wymianę letnich opon na opony zimowe.

Przeczytaj: https://o.pl/uzywane-opony-czy-to-sie-oplaca/.