W mroźne dni długie godziny spędzone na świeżym powietrzu nie wchodzą w grę. Zazwyczaj marzymy o tym, by zanurzyć się pod ciepłym kocem i z tej pozycji wykonywać wszystkie obowiązki. Znacznie zdrowiej i ciekawiej jest, gdy mimo wszystko nie chowamy się przed zimą. Podpowiadamy, jak umilić sobie krótkie dni i długie wieczory, które będą naszą codziennością do marca!

Zimą nie rezygnuj z wychodzenia z domu

Podstawą w zimie jest ubieranie się w ciepłe rzeczy. Jeśli denerwuje Cię wnikający pod kurtkę chłód, towarzyszący Ci przy każdym wyjściu z domu, zadbaj o dobry wełniany podkoszulek i sweter pod spód. Komfort przebywania na dworze zimą będzie większy, gdy na głowie będziesz mieć czapkę, a na dłoniach rękawiczki. Miękki, gruby szalik stanie się idealnym uzupełnieniem zimowego stroju. Całość sprawi, że spacery przy minusowych temperaturach nie wydadzą Ci się już takie straszne. Nie ograniczaj wychodzenia z domu tylko do pracy lub obowiązków. Co najmniej 2-3 razy w tygodniu udaj się na rześki spacer, odwiedź kino, czy ulubioną kawiarnię.

Testuj nowe przepisy, zaburz się w nowe historie książek, filmów i seriali

Kluczem do szczęścia jest równowaga. Są dni, które powinniśmy spędzić aktywnie i są również takie, które warto poświęcić na gotowanie, pieczenie, czytanie, czy oglądanie filmów. Ciężki tydzień można również umilić sobie gorącą kąpielą, chociaż zimne prysznice są zdrowsze. Zimowe, długie wieczory to świetna okazja do grania w gry planszowe. To zarazem rozrywka, jak i rozgrzewka dla umysłu. A co robić, gdy ciągle jest nam zimno? Można rozgrzać się podczas gimnastyki lub porządków.

Sprawdź też: https://podlupa.pl/3-sposoby-na-popekane-dlonie-zima-ulga-przyjdzie-natychmiastowo/.