Już za kilka dni rozpocznie się remont przejazdu kolejowego przy ulicy Świdwińskiej w Białogardzie. To kluczowy przejazd kolejowy, niezwykle ważny dla regionalnego transportu. Zaplanowano, iż remont potrwa trzy tygodnie, co wiąże się ze sporymi utrudnieniami dla kierowców, zmuszonych korzystać z objazdu.

Remont przejazdu kolejowego kategorii A

Remont przejazdu na linii kolejowej nr 404 rozpocznie się w najbliższy weekend. Prace mają potrwać 3 tygodnie i przez ten czas kierowcy z Białogardu będą musieli poruszać się objazdami. Dla pojazdów o wadze do 3,5 tony zaplanowano objazd przez ulice: Świdwińską, Fabryczną, Szpitalną i Kołobrzeską. W gorszej sytuacji są kierowcy pojazdów dużych i ciężkich, o wadze powyżej 3,5 tony. Tego rodzaju pojazdy będą kierowane na objazd prowadzący przez okoliczne, mniejsze miejscowości — Dębczyno, Rogowo i Moczyłki. W uprzywilejowanej sytuacji są piesi, którzy będą mieli dla siebie specjalne przejście udostępnione na remontowanym przejeździe kolejowym.

Utrudnienia dla podróżujących

Nie tylko kierowcy poruszający się po Białogardzie będą zmagać się z czasowymi utrudnieniami. Zmiany dotyczą również osób podróżujących pociągami. W związku z remontem dojazd do Świdwina, Sławoborza i Stanomina będzie bardziej skomplikowany. Podróż warto zaplanować wcześniej, by uniknąć stresu. W tym samym czasie zaplanowano również inny remont na linii 404, którego konsekwencją są zmiany w kursowaniu pociągów relacji Podborsko — Białogard. Trasę skrócono.

Czasowe utrudnienia mogą dać w kość kierowcom i osobom podróżującym pociągami, ale dla bezpiecznego i bezkolizyjnego przejazdu kolejowego — warto. Wszystkie informacje dotyczące objazdów będą widoczne na tablicach informacyjnych w mieście.