Dwa dni temu w Białogardzie zdarzył się wypadek, który wyglądał naprawdę poważnie.  Samochód osobowy potrącił  7-letnią dziewczynkę, gdy ta schodziła z przejścia dla pieszych na chodnik. Na szczęście obrażenia nie zagrażają życiu i zdrowiu dziecka. Policjantom udało się również ustalić przyczyny zdarzenia.

Niebezpieczny wypadek na przejściu dla pieszych

Było tuż po godzinie 14:00, gdy na ulicy Zwycięstwa w Białogardzie pojawiły się służby ratownicze i policja. Sytuacja nie wyglądała dobrze, a ofiarą wypadku była 7-letnia dziewczynka. Zwykle wymagamy od dzieci, by zachowywały na przejściach dla pieszych podwójną ostrożność, gdyż uważa się, że dzieci na pasach są nieprzewidywalne i nieświadome zagrożeń.  Jednak tym razem za wypadek nie można było winić dziecka, które korzystało z przejścia dla pieszych w sposób prawidłowy. Dziewczynka schodziła już pasów na chodnik, gdy doszło do wypadku. 7-latkę potrącił samochód osobowy marki KIA, którym kierowała 66-letnia kobieta.

66-latka nie zachowała ostrożności na drodze

Uwaga kierowcy nie może być podzielona między prowadzenie pojazdu, a wykonywanie innych czynności. Bo chociaż podróż z pracy do domu, codziennie tą samą drogą, wydaje się zajęciem rutynowym i powtarzalnym, to nigdy tak naprawdę nie wiemy, co się na tej drodze wydarzy. 66-letnia mieszkanka Białogardu prawdopodobnie nie zauważyła 7-latki lub źle oszacowała odległość samochodu od dziecka. Doszło więc do wypadku, który na szczęście nie okazał się poważny w skutkach. Poszkodowanej dziewczynce udało się uniknąć ciężkich obrażeń. Nic nie stało się również 66-letniej kierującej. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie wypadki z udziałem pieszych kończą się tak szczęśliwie.

Może Cię zainteresować: https://eswiebodzice.pl/bezpieczniejsze-przejscia-dla-pieszych/.