Białogard nieustannie się rozwija, kładąc coraz większy nacisk na rozwój infrastruktury rowerowej. Miasto przy okazji powiększa sieć terenów zielonych, chcąc w ten sposób stać się miejscem bardziej przyjaznym środowisku. Dzięki prężnie realizowanym inwestycjom lokalni rowerzyści mają do swojej dyspozycji coraz więcej bezpiecznych i atrakcyjnych ścieżek.

Ścieżka rowerowa aż po granice miasta

W przyszłym roku mieszkańcy Białogardu skorzystają z nowej ścieżki rowerowej, która będzie wiodła z centrum miasta do jego południowo-zachodnich obrzeży. Odcinek mierzący 1,7 km stanie się wygodnym sposobem na dojazd do pracy, czy szkoły. Do wybudowania trasy rowerowej wykorzystano stary nasyp kolejowy, który wkrótce zamieni się w przyjazną środowisku ścieżkę rowerową.

Inwestycja pochłonie prawdopodobnie około 1,5 mln zł, a część środków miasto otrzymało z funduszy Unii Europejskiej. Sumę blisko 240 tys. zł wypłaci Urząd Marszałkowski. Co prawda koniec inwestycji datuje się dopiero na jesień przyszłego roku, ale bez wątpienia jest to kolejny krok w stronę wygodnego poruszania się po mieście.

W kraju przybywa rowerzystów

Jazda na rowerze stała się modna jeszcze przed pandemią i wysokimi cenami paliwa. Ludzie ponownie zaczęli dostrzegać korzyści płynące z podróżowania rowerem. W końcu jest to przyjemna aktywność fizyczna, a także niezawodny sposób na poprawę samopoczucia. Obecnie zaś dochodzą do tego jeszcze inne korzyści, a mianowicie oszczędność pieniędzy. Nie musimy wydawać ich na paliwo do samochodu lub na bilety komunikacji miejskiej.

Swego czasu brak ścieżek rowerowych był w Polsce dużym problemem. Bo o ile dorośli rowerzyści jakoś radzą sobie na ulicach, o tyle dzieci nie powinny przemieszczać się w ten sposób. A przecież jazda na rowerze jest także atrakcyjna dla młodych osób. Dobrze więc, że w polskich miastach z roku na rok przybywa tras rowerowych. Zachęcamy do korzystania z pięknej pogody i organizowania rodzinnych wycieczek!

Na pewno Ci się spodoba: https://bikepress.pl/5-rzeczy-ktore-nie-beda-ci-potrzebne-na-wycieczce-rowerowej-ale-i-tak-pewnie-je-wezmiesz/.