Handlarze narkotyków oraz osoby konsumujące tego typu towar, prześcigają się w pomysłach na ukrycie nielegalnych substancji przed czujnym okiem mundurowych. Tym razem funkcjonariusze KAS odkryli nielegalną zawartość w przesyłce zaadresowanej do mieszkańca Irlandii. W paczce miały znajdować się ubrania, ale pewne nieprawidłowości szybko zwróciły uwagę funkcjonariuszy.

Doświadczenie robi swoje!

Nadający paczkę z Polski do Irlandii mieszkaniec zgłosił wysyłkę ubrań. Do momentu wysyłki paczki wszystko szło dobrze, jednak funkcjonariusze KAS podczas rutynowej zmiany odkryli, że paczka wygląda nietypowo. W środku, zamiast ubrań, były drewniane deski. I być może nie byłoby w tym absolutnie nic dziwnego, gdyby nadawca paczki zgłosił, iż wysyła deski. A przecież w przesyłce miały znajdować się ubrania. To skłoniło mundurowych do prześwietlenia przesyłki rentgenem, który ujawnił w deskach ukrytą zawartość.

Badania próbek ujawniły, że w sprytnie wydrążonych deskach ukryto marihuanę. Pracownicy KAS wiedzieli to już po samym zapachu, ale testy były konieczne do oficjalnego potwierdzenia nielegalnej zawartości przesyłki. Nadawca myślał zapewne, że paczka z ubraniami nikogo nie zainteresuje, nie przewidział jednak, że niezgodność deklaracji z zawartością paczki szybko zwróci uwagę służb antynarkotykowych. Z doświadczeniem się nie wygra!

Blisko 2000 gramów suszu w paczce

Wewnątrz elegancko przygotowanego pakunku znajdowało się około 10 desek. Każda miała wydrążony środek, w którym umieszczono po około 200 gramów marihuany. Susz zapakowano dodatkowo w szczelną folię, by intensywny zapach rośliny nie wydobywał się na zewnątrz. Widać, że akcja była przemyślana, ale przemytnikowi zabrakło zdolności przewidywania.

Łącznie w paczkach znajdowało się 1769 gramów narkotyku. Nadawcy paczki grozi do 5 lat więzienia. Znajdą się pewnie osoby, które będą ubolewać nad bezlitosną postawą organów ścigania wobec miłośników marihuany. W tym przypadku chodzi głównie o przemyt nieopodatkowanego produktu. To nie tylko posiadanie nielegalnego narkotyku, ale także szkoda wymierzona w Skarb Państwa.