Kilka dni temu zapaśniczka Wiktoria Chołuj z Białogardu obroniła tytuł mistrzyni Europy. Ambitna 22-latka wróciła do Białogardu, ale nie po to, by odpoczywać. Obecnie jest już w trakcie treningów do mistrzostw świata w zapasach, które odbędą się w październiku tego roku. Powrót 22-latki do rodzinnego miasta nie obył się bez przykrego incydentu.

Złoto dla Wiktorii Chołuj

Wiktoria Chołuj znajduje się pod opieką białogardzkiego klubu AKS Białogard. Zwycięstwo w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy zdobyła już poprzednim razem, a tegoroczne zawody w Bułgarii były dla młodej zawodniczki walką o utrzymanie tytułu mistrzyni. 22-latka była faworytką zawodów i spełniła oczekiwania kibiców, w fantastycznym stylu zdobywając kolejne złoto. W dorobku zapaśniczki jest to już trzeci złoty medal.

Eksperci wróżą Wiktorii świetną karierę, chwaląc jej zapał, przygotowanie techniczne i naturalne wyczucie. Mówiąc krótko, 22-latka ma serce do zapasów, a ambicja i wytrwałość pozwolą jej piąć się wyżej po szczeblach kariery sportowej.

Wiele osób stawia Wiktorię Chołuj za wzór dla młodych sportowców i nie tylko. Sukces 22-latki nie jest bowiem darem losu, a wynikiem ciężkiej, systematycznej pracy. Zapaśniczka nie daje sobie czasu na całkowity odpoczynek od treningów. Po powrocie z Bułgarii prawie natychmiast rozpoczęła przygotowania do październikowych zawodów.

Młoda zapaśniczka okradziona

Powrót zwyciężczyni do Białogardu nie był tak pozytywny, jak można by oczekiwać. Wiktoria zmęczona, ale szczęśliwa wróciła do domu, gdzie czekała na nią przykra niespodzianka. Spod drzwi mieszkania 22-latki zniknęły 3 pary sportowych butów, bardzo drogich, a co najważniejsze, niezbędnych do trenowania.

Policja ma już wytypowanego podejrzanego. Złodziej nie spostrzegł, że buty nie leżą bez ochrony: całe zajście zapisało się na kamerze monitoringu. Okradziona sportsmenka prosi świadków o pomoc, gdyż złodziej pozostaje na razie nieuchwytny. Czyżby ktoś pozazdrościł Wiktorii sukcesów i postanowił się w prymitywny sposób zemścić? Tę tezę zdaje się potwierdzać fakt, że z jednej pary zniknął tylko jeden but…

Bądź na bieżąco z newsami ze świata sportu: https://dailysport.pl/.