Współpraca i wsparcie między ludźmi to klucz do ogólnego sukcesu. O tym, jak ważna jest pomoc innych, z pewnością mogliście przekonać się nie raz. Natomiast kilka dni temu doszło do ciekawego zdarzenia w miejscowości Przecław  w województwie zachodniopomorskim. Kierowca autobusu miejskiego został okradziony. W ujęciu złodzieja pomogli przechodnie.

Kiedy nieuczciwi ludzie okradają innych

Było około 20:00, kiedy kierowca miejskiego autobusu zajechał na pętlę. Okolica była spokojna i opustoszała ze względu na stosunkowo późną porę i chłód panujący na zewnątrz. Tak się złożyło, że kierowca wiózł podchmielonego pasażera i razem z nim był zmuszony opuścić pojazd.

Kierowca zaczął zbierać się do zakończenia zmiany, kiedy pasażer podszedł do stanowiska kierowcy i zabrał jego plecak z dokumentami i pieniędzmi. Po chwili zaczął uciekać w ciemność. Kierowca autobusu szybko otrząsnął się z zaskoczenia i pobiegł za złodziejem, ale ten miał przewagę.

Utrata pieniędzy i dokumentów to źródło problemów i konieczność długiego stania w kolejkach w urzędzie w celu wyrobienia nowych dokumentów. Nic dziwnego, że kierowca nie miał zamiaru odpuszczać gonitwy.

Bezinteresowna pomoc przechodniów

Wejście w interakcję z przestępcami wymaga odwagi, ale w tym przypadku zwyciężyła zwyczajna ludzka empatia. Przechodnie dostrzegli biegnącego kierowcę i szybko pojęli powagę sytuacji. Zaskoczyli złodzieja, przechwytując plecak. Dzielni przechodnie zatrzymali także samego złodzieja, którym okazał się 37-letni mieszkaniec Białogardu.

Na miejsce wezwano policję, dzięki czemu złodziej nie pozostanie bezkarny. Noc spędził w policyjnym areszcie. Kierowca odzyskał swoją własność, a przy okazji zyskał wiarę w ludzi.

Szkoda, że nie udostępniono informacji na temat przechodniów. Zdecydowanie zasługują na wyróżnienie! Warto bezinteresownie pomagać innym. Nigdy nie wiadomo, kiedy sami będziemy potrzebować pomocy. Rodzina i przyjaciele nie zawsze będą obok, ale życzliwi ludzie są wśród nas nieustannie. Starajmy się sami również tacy być, bo wtedy wszystkim będzie żyło się łatwiej.