W Białogardzie postała inicjatywa na rzecz mieszkańców miasta jaką jest Białogardzka Karta Seniora. Oferta tego programu skierowana jest do mieszkańców Białogardu, którzy skończyli sześćdziesiąt lat lub więcej i jest wydawana bezterminowo. Z pewnością Białogardzka Karta Seniora to przemyślana i opracowana wspólnie z lokalnymi przedsiębiorcami opcja, oferująca pakiet zniżek i ulg dla dedykowanej grupy wiekowej. Aktualnie w program zaangażowanych jest już kilka podmiotów i organizatorzy wciąż otrzymują napływające wnioski o możliwość przystąpienia do programu od przedsiębiorców.

Największymi partnerami programu są:

– Centrum Kultury i Spotkań Europejskich

– Białogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji

– Restauracja Miętowa

– Zakład Optyczny Wioleta Kołodziejczyk-Bahr

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zaoferował preferencyjne ceny biletów na seanse, które odbywają się w kinie Centrum w Białogardzie, na seans 2D jest to piętnaście złotych, a 3D osiemnaście złotych. Wszelkie informacje można zdobyć na stronie Centrum. W przypadku Białogardzkiego Ośrodku Sportu i Rekreacji seniorzy maga liczyć na drugą godzinę basenu gratis. Oczywiście w przypadku przekroczenia dostępnego czasu zostanie naliczona dodatkowa opłata płatna w kasie biletowej po wyjściu. Restauracja Miętowa oferuje 5% zniżki na obiad dnia i abonament miesięczny dla posiadaczy Karty. Propozycja od Zakładu Optycznego Wioleta Kołodziejczyk-Bahr to 15% zniżki od kwoty wyrobienia okularów. W jej cenę wchodzi koszt szkieł korekcyjnych oraz wybranej oprawki.

Wnioski dla osób zainteresowanych przystąpieniem do programu można znaleźć na stronie www.białogard.info lub w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta. Złożyć je można w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Białogard (ul. 1 Maja 18) lub wysłać do Urzędu drogą elektroniczną (przez e-PUAP lub Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta). W rezultacie, o przyznaniu karty wnioskodawcę poinformują drogą wskazaną we wniosku.