W Białogardzie, na stadionie miejskim, odbyło się 30 lipca uroczyste świętowanie 75-lecia klubu piłkarskiego ISKRA Białogard, w którym uczestniczyli znamienici goście – prezydent miasta Emilia Bury, działacze klubu i osoby zaproszone.

Rozpoczęto opowieścią o pełnej perypetii historii klubu. Powstał on 15.07.1946 r. i zadebiutował w najniższej klasie rozgrywek by dojść do klasy okręgowej obecnie. Zawodnicy ISKRY zawsze byli pełni pasji i oddania zespołowi, grali dla przyjemności i chęci osiąganie zwycięstwa, a nie korzyści materialnych. W swojej barwnej historii było wiele chwalebnych zwycięstw i smutnych porażek, które kształtowały jednak ducha zespołu. Podczas Jubileuszu podczas otwarcia władze klubu podziękowały sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanych w działalność klubu. Prezydent miasta pogratulowała prezesowi klubu Szymonowi Piotrowskiemu wieloletniej działalności klubu i odniesionych sukcesów. Prezes wyraził dumę z możliwości reprezentowania Białogardu na arenie regionalnej.

Po zakończeniu części oficjalnej odbył się mecz towarzyski z Gwardią Koszalin. Mocny przeciwnik Białogardu wypracował przewagę już na początku i spotkania i utrzymał ją do ostatniej minuty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla drużyny gości. Atmosferę podczas spotkania budowali kibice, którzy dopingowali swoje drużyny głośnymi przyśpiewkami i okrzykami. Odbyła się również licytacja gadżetów podarowanych przez klub, która została zorganizowana by zebrać fundusze w szczytnym celu niesienia pomocy mieszkańca Białogardu – Przemysława Dunajca.

Podsumowując, miasto Białogard jest dumne ze swoich piłkarzy i wspiera ich działania jako patron klubu, poprzez m.in. dostarczenie warunków treningowych.  Miasto posiada stadion z boiskiem dostosowanym dla piłkarzy i lekkoatletów z szatniami i pomieszczeniami sanitarnymi. Nowoczesny obiekt ma nowoczesne oświetleniem i nagłośnieniem, co pozwala na organizacje dużych imprez sportowych. Na trybunach zmieści się nieco poniżej 1000 kibiców, mogących brać udział w wydarzeniach.