Na entuzjastów jazdy rowerowej czeka bardzo dobra wiadomość. Miasto Białogard rozpoczęło ogromną inwestycję. Jej wynikiem ma być aż 20 kilometrów ścieżki rowerowej. Miasto, w ramach rozbudowy, planuje również budowę ścieżki na odcinku ul. Witkacego — Moczyłki. Mieszkańcy wyczekują takiego rozwiązania już od bardzo dawna. Praca idzie w błyskawicznym tempie.

W rzeczywistości cała projekt trwa już dłuższy czas i jest na ostatnich etapach prac. Pierwsze prace rozpoczęły się już około dwóch lat temu. Ogólne założenie inwestycji to utworzenie około 20 km nowych tras rowerowych, z czego większość jest już wykonana. Ścieżki powstały w cały mieście — na ulicach, w parkach itd. Białogard z każdym dniem staje się coraz większym rajem dla rowerzystów. 

Na jakim etapie jest budowa? Kiedy miasto ogłosi otwarcie nowych ścieżek? 

Postępy widać gołym okiem, a ścieżka zmienia się z każdym dniem. Pierwszy asfalt został już wylano, a ekipa odpowiadająca za budowę zaczęła nakładanie kolejnych warstw. Odcinek do zjazdu Klępino jest już praktycznie wykończony, robotnicy rozpoczęli już prace na dalszą częścią. Trasa Klępino — Moczyłek również doczeka się dwóch nowiutkich warstw. Całość będzie miała około 2 km, a na całej długości pilnuje się komfortowej szerokość 2,5 metra.  

Co ciekawe, struktura nawierzchni nie została zaplanowana przypadkowo, tylko w konkretny sposób tak, aby spełniać określone parametry. Miasto Białogard zainwestowało w tzw. nawierzchnię bitumiczną, czyli taką, która spełnia określone warunki dotyczące tarcia i równości. Jeśli chodzi o zakończenie prac, to możemy się tego spodziewać już niedługo. Jest to już dosłownie końcówka inwestycji, a organy odpowiedzialne za inwestycję podają datę listopad 2021 rok.