Wszystko idzie według planu, a na placu budowy widać ogromne postępy. Nowy żłobek ma nazywać się „Gryfuś” i powstanie na ulicy Stamma. Nazwę wybrała komisją na czele z Panią burmistrz Emilią Bury podczas konkursu. Wybierali spośród 30 nadesłanych projektów.

Na jakim etapie znajduje się budowa żłobka „Gryfuś”?

Budynek zmienia się z dnia na dzień. Robotnicy każdego dnia walczą, aby żłóbek był gotowy na czas. Konstrukcja ma już dach, a strop jest już w całości odizolowany. W oknach pojawiły się ramy i ościeżnice. Ekipa ukończyła już także montaż instalacji elektrycznej.

W pomieszczeniach nakładają już tynk, a na zewnątrz kończy się prace nad ociepleniem. Co ważne, nowy żłobek będzie miał klimatyzację i wentylację. Po zakończeniu prac docelowo ma być to jednopiętrowy budynek. W jego środku będą aż 4 sale dla maluszków. Z kolei na zewnątrz przygotowano obszar o powierzchni 200 m2, na którym powstanie plac zabaw.

Kiedy otwarcie nowego żłobka w Białogardzie?

Niestety nie znamy oficjalnej i dokładnej daty otwarcia, ale ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Placówka już niedługo ma przyjąć około setki dzieci powyżej roku. 

Warto również wspomnieć, że tego typu inwestycja było możliwa dzięki dofinansowaniu o wartości 2,8 mln złotych, które Białogard otrzymał od Ministerstwa Pracy i Polityki społecznej. Wsparcie finansowe przyznano z tytułu programu mającego na celu usprawnienie Instytucji Opieki nad Dziećmi poniżej 3 roku życia, który nazwano „MALUCH+”.