Miasto ogłosiło konkurs na obydwa stanowiska. Powodem jest rezygnacja dotychczasowych prezesów Zakładu Komunikacji Miejskiej w Białogardzie i Białogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wszyscy są zaskoczeni, chociaż plotki było słychać już od dawna. Tym razem się sprawdziły.

Co trzeba zrobić, aby zostać prezesem?

Dla zainteresowanych — warto się śpieszyć, ponieważ termin składania dokumentów jest naprawdę krótki. Rekrutacja zamyka się wraz z końcem sierpnia. 

Natomiast, jeśli chodzi o wymagania, to aspirantów ubiegających się na te stanowiska, to lista zarówno ZKM, jak i BOSIR jest dość wymagająca. Aby zarządzać spółkami, konieczne jest wykształcenie na co najmniej poziomie magisterskim oraz 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu na stanowiskach kierowniczych (brane jest również pod uwagę prowadzenie własnej działalności). 

Ponadto kandydaci mają obowiązek stworzyć i zaprezentować plan zarządzania na papierze. W dużym skrócie — po prostu opisać jak zamierzają kierować placówkami oraz przedstawić pomysły na rozwój placówek. Cały schemat nie może być dłuższy niż 3 strony. Są to główne wymogi rekrutacyjne, ale oczywiście nie wszystkie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami w internecie na stronie miasta Białogard.

Wnioski będą rozpatrywane już 2 września po godzinie 15:00. Następnym etapem procesu rekrutacyjnego będzie rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami. Dopiero na jej podstawie rada nadzorcza spółki wyłoni nowych prezesów.